Matematyka z kluczem - podręcznik do matematyki - klasa 4 odpowiedzi

Autor: Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 160
Numer ISBN: 9788326737688
Przedmiot: Matematyka
Szkoła: podstawowa
Klasa: Klasa 4

"Matematyka z kluczem" to dwuczęściowy podręcznik do matematyki dla uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, opracowany przed wydawnictwo Nowa Era.

W ośmiu rozdziałach, na prawie 400 stronach zaprezentowano obszerny materiał, który obejmuje zagadnienia z zakresu: liczb naturalnych, działań pisemnych, figur geometrycznych oraz ułamków zwykłych i dziesiętnych. Każda lekcja ma określony przejrzysty schemat. Autorki podręcznika uwzględniły indywidualne predyspozycje każdego ucznia, stąd zadania z kluczem, które umożliwiają pracę we własnym tempie. Przewidziały także zadania dodatkowe (oznaczone m.in. piktogramem pucharu lub umieszczone w rubryce "Zadania na deser"), które pomagają rozwijać zainteresowanie przedmiotem.

Dzięki temu podręcznikowi nauka matematyki może być przyjemnością. Został dostosowany do wieku dzieci i ich potrzeb, dlatego przedstawione treści niejednokrotnie odwołują się do sytuacji z życia codziennego, a część zadań pozwala na poznawanie matematyki poprzez gry i zabawy.

 

Podobne podręczniki