Ja i moja szkoła na nowo - podręcznik klasa 1 odpowiedzi

Autor: Grażyna Lech, Jolanta Faliszewska
Wydawnictwo: MAC Edukacja
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 88
Numer ISBN: 9788381411318
Przedmiot: Edukacja wczesnoszkolna
Szkoła: podstawowa
Klasa: Klasa 1

Podręcznik dla uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej, który umożliwia dzieciom poznawanie otaczającego świata. Wchodzi w skład pięcioczęściowej serii, opracowanej zgodnie ze współczesną wiedzą psychologiczną i pedagogiczną.

Wszystkie części cyklu poruszają zagadnienia z zakresu edukacji społeczno-polonistycznej, matematycznej (z elementami informatyki) oraz przyrodniczej. Dzięki temu dzieci mogą rozwijać już posiadane umiejętności oraz zdobywać nowe. Uczą się m.in. jak prowadzić dialog, argumentować i tworzyć dłuższe formy wypowiedzi. Poznają liczby, podstawy programowania, rozwiązują proste działania matematyczne (dodawanie i odejmowanie do 50) oraz oswajają się z zasadami mnożenia. Ponadto wykonują różnego rodzaju doświadczenia związane ze zjawiskami przyrodniczymi, fizycznymi i chemicznymi, których stopień trudności został dostosowany do ich wieku.

Cykl "Ja i moja szkoła na nowo" wprowadza także uczniów w świat wartości. Prezentuje godne naśladowania cechy i zasady, takie jak np. odpowiedzialność, życzliwość czy koleżeńskość.

 

Podobne podręczniki