Technika na co dzień - podręcznik do techniki - klasy 4-6 klasa 4 odpowiedzi

Autor: Ewa Bubak, Marcin Duda, Ewa Królicka
Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 256
Numer ISBN: 9788302170997
Przedmiot: Technika
Szkoła: podstawowa
Klasa: Klasa 4

"Technika na co dzień" to podręcznik przeznaczony dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Składa się z czterech działów tematycznych, które pokazują, jak bardzo interesujący może być świat techniki. Zawierają także wiele rad i wskazówek mówiących o zachowaniu bezpieczeństwa w różnych sytuacjach (np. podczas wypoczynku nad wodą lub wycieczek rowerowych) oraz uczą, jak być odpowiedzialnym użytkownikiem urządzeń domowych.

W podręczniku zwrócono uwagę na to, że żyjemy w czasach, w których mamy do czynienia z ogromnym postępem technicznym. Z jednej strony dostarcza nam on wielu fantastycznych wynalazków, ale z drugiej niesie za sobą pewne zagrożenia. Dlatego warto znać zarówno jego zalety, jak i wady.

Dzięki ćwiczeniom, zadaniom technicznym oraz zadaniom projektowym uczniowie zdobędą umiejętności przydatne w życiu codziennym. W zrozumieniu materiału pomogą im ciekawe infografiki, które wzbogacają treść podręcznika, a także uporządkowana struktura, umiejętnie dobrana tematyka i atrakcyjna forma prezentacji zagadnień.

 

Podobne podręczniki