NOWE Słowa na start! - podręcznik do języka polskiego - klasa 4 odpowiedzi

Autor: Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 344
Numer ISBN: 9788326738364
Przedmiot: Język polski
Szkoła: podstawowa
Klasa: Klasa 4

Podręcznik w przystępny i uporządkowany sposób łączy kształcenie literacko-kulturowe z językowym. Składa się z siedmiu rozdziałów: Mój dom, moi najbliżsi; Szkolne radości, szkolne smutki; O sobie, o nas; Opisać Polskę; Baśniowe krainy; Co jest w życiu ważne?; Urok i siła marzeń. Dodatkowo na końcu podręcznika znajduje się dział Kartki z kalendarza – utwory okolicznościowe.

Część stron jest wyróżniona kolorami. Strony związane z nauką o języku zostały oznaczone na pomarańczowo, związane z ortografią – na różowo, natomiast te, które dotyczą interpunkcji – na niebiesko. Wiadomości tam zawarte pomogą uczniom w nauce poprawnego posługiwania się językiem polskim.

Dodatkowym elementem jest Szkoła mówienia i pisania – kilka stron wydzielonych w każdym rozdziale. Dzięki instrukcjom krok po kroku, ćwiczeniom oraz przydatnemu słownictwu uczeń dowiaduje się, jak tworzyć różnorodne formy wypowiadania się – zarówno ustne, jak i pisemne – oraz uzasadniać swoje zdanie.

W każdym rozdziale można znaleźć fragmenty ciekawych utworów literackich, reprodukcje dzieł malarskich, ilustracje, zdjęcia oraz notki biograficzne.

Podobne podręczniki