Wczoraj i dziś - podręcznik do historii - klasa 5 odpowiedzi

Autor: Grzegorz Wojciechowski
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 236
Numer ISBN: 9788326733000
Przedmiot: Historia
Szkoła: podstawowa
Klasa: Klasa 5

Podręcznik do historii, który przedstawia dzieje człowieka na przestrzeni wieków - począwszy od czasów prehistorycznych aż do końca średniowiecza. Składa się siedmiu działów, omawiających m.in. takie zagadnienia, jak: życie pierwszych ludzi, kultura starożytnej Grecji, ustrój starożytnego Rzymu, wyprawy krzyżowe, system feudalny, społeczeństwo w czasach pierwszych Piastów czy rozbicie dzielnicowe. Pokazuje związki między przeszłością a teraźniejszością, a także rozwija umiejętność analizy i interpretacji źródeł historycznych.

Na początku każdej lekcji znajduje się oś czasu, która wskazuje okres historyczny związany z danym tematem. Bardzo ważnym elementem, prezentującym miejsca omawiane w tekście głównym i sprzyjającym przyswojeniu treści, są mapy. Powtórzeniu i sprawdzeniu opanowania materiału służą natomiast podsumowania tematów. Niespotykaną w innych tego typu publikacjach częścią książki są strony "Tajemnice sprzed wieków", na których przedstawiono najciekawsze zagadnienia minionych epok.

Podręcznik posiada nowoczesną formę graficzną, która zainteresuje uczniów przedmiotem i zachęci do nauki. Warto w tym miejscu wymienić też czytelny układ treści i prosty język przekazu.

 

Podobne podręczniki