Oto ja. Podręcznik matematyczno-przyrodniczy - podręcznik klasa 2 odpowiedzi

Autor: Anna Stalmach-Tkacz, Joanna Wosianek, Karina Mucha
Wydawnictwo: MAC Edukacja
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 88
Numer ISBN: 9788381083089
Przedmiot: Edukacja wczesnoszkolna
Szkoła: podstawowa
Klasa: Klasa 2

Podręcznik stworzony dla dzieci i z myślą o dzieciach. W dwóch częściach połączono nauczanie matematyki z nauczaniem przyrody - działania matematyczne opisują tutaj świat fizyczny. Uczniowie poznają go poprzez doświadczenia, obserwacje oraz wnioskowanie. W podręczniku znajdują się także materiały do edukacji informatycznej, będące doskonałym wprowadzeniem do nauki programowania.

Zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, ciekawostki przyrodnika i jeden projekt matematyczno-przyrodniczy na tydzień sprawiają, że każda lekcja jest nie tylko drogą do zdobywania nowych umiejętności, ale także atrakcyjną formą odkrywania otaczającego świata i wspaniałej zabawy. W klasie drugiej uczniowie będą uczyć się m.in. odczytywać godziny na zegarze i temperaturę na termometrze, wykonywać obliczenia pieniężne, wagowe i wielkościowe, zapisywać cyfry rzymskie, rozpoznawać figury geometryczne, stany skupienia wody i opady atmosferyczne.

Ogromnymi walorami tego podręcznika są prosty język, dostosowany do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz starannie opracowana szata graficzna, która doskonale uzupełnia i objaśnia prezentowane treści.

Podobne podręczniki