NOWE Słowa na start! - podręcznik do języka polskiego - klasa 8 odpowiedzi

Autor: Joanna Kościerzyńska, Joanna Ginter, Katarzyna Łęk, Natalia Bielawska, Monika Iwanowska, Małgorzata Chmiel, Joanna Krzemińska, Joanna Kostrzewa
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 352
Numer ISBN: 9788326742187
Przedmiot: Język polski
Szkoła: podstawowa
Klasa: Klasa 8

Podręcznik, który integruje kształcenie literackie, językowe i kulturowe dzięki zastosowaniu cenionych przez nauczycieli rozwiązań dydaktycznych. Rozwija w uczniach pasję do czytania i pobudza kreatywność. Ponadto poprzez starannie opracowane treści i zadania umożliwia doskonałe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty, a jednocześnie ułatwia zrozumienie lektur.

Struktura podręcznika opiera się na dwóch układach, gdzie ważne tematy są przedstawiane z zachowaniem porządku chronologicznego. W sześciu rozdziałach można znaleźć m.in. fragmenty lektur, współczesnych powieści, najważniejsze informacje z życia danego twórcy oraz infografiki przybliżające informacje o epokach literackich. Nie brakuje tu także wielu ciekawych wiadomości z zakresu fonetyki, słowotwórstwa, gramatyki czy trudnej sztuki tworzenia pisemnych oraz ustnych form wypowiedzi.

Bardzo istotnym elementem tego podręcznika jest graficzna forma przekazu w postaci schematów, tabel, grafik, wykresów oraz map pojęć podsumowujących rozdział, co ułatwia przyswojenie materiału i wzbudza zainteresowanie przedmiotem. Nowość stanowi zamieszczony na końcu książki "Twój niezbędnik", czyli zbiór wszystkich ważnych definicji pojęć literackich i zagadnień z nauki o języku.

 

Podobne podręczniki