Serwis edukacyjny Odrabiamy

Odrabiamy.pl to serwis internetowy, który zawiera rozwiązania zadań z podręczników i zbiorów zadań do nauki różnych przedmiotów oraz opracowania odpowiedzi na inne pytania użytkowników. Odpowiedzi są opracowywane przez nauczycieli. Baza rozwiązań jest codziennie aktualizowana.

Treści w serwisie są porządkowane z podziałem na przedmioty szkolne – do każdego z nich są dodawane określone publikacje. Po kliknięciu na dany przedmiot, a następnie wybraniu interesującej nas książki wyświetlają się rozwiązania konkretnych zadań. Niestety, pełne treści są dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, posiadających płatne konto Premium.

Serwis spełnia wymagania osób korzystających z Internetu w głównej mierze na telefonach komórkowych – dostępna jest aplikacja, którą wystarczy pobrać ze sklepu internetowego.

Interesujące nas zagadnienia można wyszukiwać na dwa sposoby: podając tytuł książki lub numer ISBN, a następnie przeszukiwać publikację pod kątem wybranego tematu, albo wpisując pytanie w wyszukiwarce. W przypadku aplikacji wystarczy zeskanować kod kreskowy książki.

Należy pamiętać o tym, że w serwisie nie znajdziemy odpowiedzi na zadania indywidualne.