Serwis edukacyjny Brainly

Brainly to edukacyjny serwis społecznościowy typu Q&A (Questions & Answers). Można tam znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące różnych przedmiotów ze szkoły podstawowej i liceum, dlatego jest skierowany przede wszystkim do uczniów, którzy chcą poszerzyć lub uzupełnić swoją wiedzę.

Społeczność Brainly tworzą uczniowie, pomocnicy i eksperci. Uczniowie zadają pytania, pomocnicy udzielają wysokiej jakości odpowiedzi, a eksperci (przede wszystkim nauczyciele) pomagają tworzyć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

Bezpłatne konto w serwisie można założyć w bardzo prosty sposób – wystarczy się zarejestrować, podając adres e-mail. Posiadanie konta jest niezwykle przydatne, ponieważ pytania mogą zadawać wyłącznie zarejestrowani użytkownicy. Nad tym, aby odpowiedzi były merytoryczne, jasne i prawidłowe czuwają moderatorzy.

Każdy użytkownik Brainly dysponuje punktami, które może zdobywać, udzielając odpowiedzi, lub wydawać, zadając pytania. Istnieje również możliwość zdobycia dodatkowych punktów np. poprzez udział w wyzwaniach, na których wykonanie jest przeznaczony określony czas.

Użytkownicy mogą wchodzić ze sobą w interakcje, np. dodawać się do znajomych, pisać do siebie wiadomości i komentować profile.

W serwisie oprócz odpowiedzi na pytania znajdują się także opracowania zadań z podręczników przygotowane przez ekspertów. Wszystkie treści są podzielone na sekcje tematyczne – do danej sekcji jest przyporządkowany określony przedmiot.

Każde zadane pytanie może mieć tylko dwie odpowiedzi. Tutaj pojawia się opcja pozostawienia tzw. dziękujki za udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Czasami zdarza się, że odpowiedź jest błędna lub niejasna, wówczas należy zgłosić to moderatorom, którzy ją usuną i umożliwią udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie innej osobie.

Brainly ma swój kodeks, zgodnie z którym użytkownicy nie mogą dopuszczać się oszustw i plagaitu. Ponadto właściciele serwisu zachęcają do traktowania siebie nawzajem z szacunkiem i życzliwością, pomagania sobie w uczeniu się, dziękowania za wykonaną pracę oraz reagowania na nieodpowiednie treści lub zachowania użytkowników poprzez zgłaszanie ich moderatorom.