Logowanie Librus

Konto Librus jest przeznaczone przede wszystkim dla rodziców i uczniów. Dzięki niemu można:

  • dokonywać zakupów w sklepie na portalu Librus Rodzina,

  • korzystać z rabatów na oferowane produkty i usługi,

  • mieć dostęp do dziennika elektronicznego.

Konto można założyć, a następnie obsługiwać za pośrednictwem portalu Librus Rodzina. Niektóre usługi, jak np. możliwość korzystania z aplikacji Librus, są jednak dostępne dopiero wtedy, gdy użytkownik powiąże je z kontem Synergia.

Dostęp do dziennika elektronicznego jest chyba najważniejszą funkcjonalnością Librusa, dlatego logować można się na dwa sposoby:

  • należy zalogować się na swoje konto za pomocą loginu i hasła otrzymanymi w szkole. W tym celu trzeba wejść na stronę rodzina.librus.pl, wybrać fioletowy przycisk Librus Synergia (dostępny na pasku na górze strony), a następnie kliknąć Zaloguj;

  • inną opcją logowania jest wspomniane Konto Librus, które można założyć również na portalu Librus Rodzina. Po prawej stronie na otwartej zakładce portalu należy kliknąć Rozpocznij i postępować zgodnie z instrukcją zakładania konta: podać swój adres e-mail, hasło i zaakceptować regulamin. System zapyta nas o to, czy korzystamy z Librusa po raz pierwszy, czy korzystaliśmy z niego już wcześniej. Dzieci poniżej 13. roku życia nie mogą same dokonać rejestracji konta, ponieważ regulamin musi wówczas zaakceptować rodzic lub opiekun prawny. Po poprawnym założeniu konta logowanie jest możliwe za pomocą podanego adresu e-mail oraz ustanowionego hasła.