Jakie kamienie wybrać do męskiej biżuterii

Jakie kamienie wybrać do męskiej biżuterii

Męska biżuteria nieustannie zyskuje na popularności, przez co rozwijają się jubilerskie i rękodzielnicze trendy. Co ciekawe, mężczyźni znacznie częściej sięgają po naturalne surowce takie jak kamienie, drewno i skórzane rzemienie. Jeśli ciekawi Cię, jakie kamienie są najlepsze do biżuterii dla mężczyzn, ten artykuł właśnie na nich się skupi. Odkryjesz nie tylko ich rodzaje, ale także właściwości i zalety.

Agat

Agaty to jedne z najpopularniejszych minerałów wykorzystywanych w biżuterii. Występują we wszystkich kolorach tęczy, a ich unikatowa struktura sprawia, że ciężko ich nie poznać. Charakteryzuje się ona wielowarstwowością, która przypomina wielobarwne wstęgi. Agaty mogą być kompletnie transparentne, półprzejrzyste i nieprzeźroczyste. Są stosunkowo trwałymi minerałami, co w połączeniu z ich dużą dostępnością i ciekawym wyglądem czyni je świetnymi surowcami do biżuterii.

Bronzyt

Bronzyty to ciekawe minerały łączące ciepłe, brązowe barwy i metaliczny połysk. Ich nieco matowa powierzchnia sprawia, że perfekcyjnie nadają się do męskiej biżuterii. Przypominają nieco bardziej znane oko tygrysa. Jednocześnie ciemne, nieregularne wybarwienie kamieni sprawia, że możesz je swobodnie łączyć z czernią, bursztynem i jednocześnie złotem i srebrem. Bronzyty są dość odporne na zarysowania, a ich unikalna struktura sprawia, że nawet zarysowane nie tracą swojego charakteru.

Hematyt

Hematyt to kamień, który z powodzeniem mogą udawać metal. Jego srebrzysta, lśniąca powłoka z pewnością należy do cech charakterystycznych tych kamieni. Co ciekawe, wnętrze tego minerału ma ceglastoczerwony lub krwisty kolor. Na szczęście przyzwoita twardość hematytu sprawia, że nie tak łatwo go zarysować. Dodatkową, przydatną cechą hematytu jest jego podatność na powlekanie. Dzięki temu z łatwością znajdziesz te minerały w wielu barwach, nie tylko w ich naturalnej formie.

Jaspis

Jaspisy, podobnie jak agaty i howlity występują w bardzo wielu wariantach kolorów i struktur. W męskich akcesoriach wykorzystywane są najczęściej jaspisy szare, czarne, granatowe i beżowe, a także jaspisy dalmatyńskie. Te ostatnie to ciemnobeżowe minerały z czarnymi plamkami nadające im niezwykle ciekawego wyglądu. Jaspisy to jedne z twardszych kamieni ozdobnych, dzięki czemu są wytrzymałe na upadki i zarysowania. W zależności od wybranego koloru jaspisu możesz łączyć je niemal ze wszystkimi innymi kolorami i teksturami.

Labradoryt

Labradoryty to ciekawe minerały wykorzystywane w zdobnictwie. Ich bazowa barwa to różne odcienie szarości z metalicznym połyskiem. Jednakże labradoryty wykazują ciekawy efekt iryzacji. Zjawisko to, nazywane także labradoryzacją to kolorowe “błyski” zamknięte w strukturze kamienia. Najczęściej mają one odcienie niebieskiego, fioletu i zieleni. Labradoryty są dość twarde i niełatwo je zarysować. Jednakże ich skomplikowana struktura czyni je wrażliwymi na wysokie temperatury i upadki, pod wpływem których mogą pękać.


 

Ze względu na wyjątkowe właściwości optyczne labradoryty często znajdziesz w formie płaskich koralików i kaboszonów. Właśnie te kształty najlepiej uwidaczniają ich unikatowe właściwości. Kamienie te najlepiej łączą się ze srebrem i stalą chirurgiczną, a także czarnymi sznurkami i rzemieniem.

Obsydian

Obsydian to naturalne szkło wulkaniczne. Powstaje ono w procesie nagłego i szybkiego schłodzenia lawy wulkanicznej. Chociaż obsydiany mogą być brązowe, niemal zawsze spotykamy je w kolorze czerni. Ciekawym wyjątkiem jest obsydian śnieżny, w którego strukturze znajdziesz jasnoszare wtrącenia przypominające nieco płatki śniegu. W porównaniu do innych kamieni ozdobnych twardość obsydianów nie jest imponująca, przez co nadają się bardziej na tworzenie akcesoriów na specjalną okazję niż na co dzień.

Onyks

Onyksy to ociekające luksusem czarne kamienie. Najczęściej mają jednorodną strukturę i szklisty połysk. Świetnie sprawdzają się do tworzenia biżuterii nie tylko ze względu na ich elegancki wygląd. Onyksy są też jednymi z twardszych kamieni ozdobnych. Dzięki temu wykonana z nich biżuteria jest trwała, a ich szklista, gładka powłoka bezpieczna w obliczu codziennych aktywności.

Tygrysie oko

Tygrysie oko to kamienie podobne do bronzytu, jednakże mają one cieplejsze kolory i szklisty lub jedwabisty połysk. Dodatkowo tygrysie oko wykazuje efekt kociego oka, co oznacza, że w kamieniu pod wpływem światła pojawia się cienka linia jaśniejszej barwy przypominająca kocią źrenicę. Podobnie jak jaspisy, tygrysie oko to twarde minerały, dzięki czemu powstaje z nich trwała biżuteria. Najlepiej łączą się z brązowymi rzemieniami, bursztynem i drewnem. 


 

Kup artykuł sponsorowany na tej stronie >>
Komentuj
4 + 3=